Peeaegu kuu aega haiglast kodus || koroonavaktsiin saadud

 Selle postituse pühendan ma Signele, kes kurtis, et tal on igav. Nüüd on lugemist. 😀

Ugh, ma sain üleeile Covid-19 vastase vaktsiini ja suht suren siin, nii et ärge palun tähelepanu liialt sõnastusele ja grammatikale pöörake, ma veetsin minuti mõeldes, kuidas kirjutada \”haiglast\”, nii et jah. 

Kes mind Instagramis jälgib, see on kindlasti mu vaktsiinikroonikatega kursis, kes ei jälgi … see on ilma, ju vist. Igatahes võite jälgida siit, saate rohkem kursis olla mu eee…eeeeluga?: https://www.instagram.com/getterjakass/

No ühesõnaga, täna on 3. päev, möödas on 49 tundi ja praeguseks on peamine kõrvaltoime, mis veel alles on, see jube-jube väsimus. Mõte üldse ei tööta, ma ärkasin 2 tundi tagasi, aga varsti teen lõunaune ja täielik jõuetus on ikka. Ma rõhutan veelkord, et mul tõesti aju absulll ei tööta, nii et ärge liialt tähelepanu selle postituse kvaliteedile pöörake, eks. 

Igatahes, 3 tundi peale vaktsiini tekkisid mul kõrvaltoimed ja siis õhtul-öösel-järgmise päeva esimeses pooles ma ikka suht surin. No tõesti oli ikka väga väga halb olla ja kõik kõrvaltoimed, mis ravimi infolehel kirjas on, olid esindatud. 

Magasin esimesel ööl üle 16 tunni, aga unekvaliteet oli ikka väga halb, sest vahepeal mul olid palavikust krambid, siis oli lihtsalt külm, siis palav, siis tundsin läbi une valusid jne, nii et suht selline rahutu ja katkendlik uni … 
Siiani on hästi sürreaalne olla, maailm oleks justkui udukihiga looritatud, teate seda tunnet? Miski ei tundu päris, eriti veel mina ise. Kuulan siin Billie Eilishit, kirjutan postitust, vaatan kuidas Luna tudub, aga kes ma olen? Kas ma olen? Kus ma olen? Ühesõnaga, aitäh AstraZeneca, mul polnudki veel piisavalt sügav eksistentsiaalne kriis. 
Ehkki need kõrvaltoimed on tegelikult hullud, siis õnneks nad ei kesta kaua ja ma soovitan kõigil võimaluse tekkimisel end ikkagi vaksineerida. Parem põdeda seda vaktsiinihaigust paar päeva kui riskida pikaajaliste tüsistustega või kellegi teise nakatamisega, vähemalt minu arvamus on selline. Vähem isekust ja rohkem teistega arvestamist kuuluks küll ühiskonnale praegu tublisti marjaks ära, aga ka endal on ju turvalisem ja parem tunne, kui vaktsiin tervist kaitsmas on. Igatahes mina olen väga õnnelik ja tänulik, et mul avanes \”tänu\” raskekujulisele astmale võimalus end varakult vaktsineerida, olgu need kõrvaltoimed siis sellised nagu nad hetkel olid. Süst ise oli muide hästi kiire ja valutu, see on tore vähemasti. 
Homme on mul esimene õe vastuvõtt ka haiglas peale seda, kui mind statsionaarist koju lubati. Ugh, ma natuke põen, sest mul pole läinud sugugi nii ~hästi~kui minna võiks. 
Mul on tekkinud mingi ortoreksia mõtteviis, et toit peab olema maksimaalselt kasulik ja tervislik jne ja midagi muud süüa on halb, niiet ma nagu tugevalt liigitan toitu \”heaks\” ja \”halvaks\” ja siis loen, et mitu päeva järjest sõin ma ainult \”häid\” ja \”puhtaid\” toite ja olin ilma suhkrute ja kiirtoidu ja muu sääraseta. Ja siis mõni päev ma tarbin ilmselt liiga vähe energiat, tihti on mu vahepalad ainult puuvili või ainult nt kohupiim vms ehk sisaldavad märksa vähem kaloreid kui võiks, mu portsud on tihti väiksemad kui võiks olla ja siis tõmbub magu hästi kiiresti kokku … ja siis sellest tekib mõne päeva pärast suur nälg ja siis ma saan tagantjärele aru, et ei söö piisavalt ja suudan end pushida paar päeva tublim olema ja kavast kinni pidama ja portse suurendama ja nii edasi, aga siis hakkan ma neid jälle täiesti alateadlikult tasapisi vähendama, kuni hakkab tekkima jälle tuntav energiadefitsiit ja whatnot. Ja siis ma tellin mingi mäkki v söön paki küpsiseid ja olen nagu, et eee, kuidas see JÄLLE juhtus? Mitu korda ma ühe ja sama reha otsa astun? Kuna ma hakkan piisavalt sööma?
Vaimselt on ka raske, eriti keeruline on panna vastu sellele tugevale, peaaegu et instinktiivsele vajadusele salenemise ja dieedi järele. Ma lihtsalt pean kasutama kogu jõudu, mis minus on, selleks, et mitte hakata end piirama ja jälle tervist kahjustama. Oeh. Miks see nii palju minult nõuab?
Ma ei taha söömishäiret, ma tahan normaalne olla … aga need sammud söömishäirest normaalsuseni on nii-nii võimatult rasked. Ma ei tea, miks ma seda üldse siia kirjutan, niikuinii ei saa sellest raskusest aru keegi, kellel söömishäiret olnud pole. Aa, sest mul on palju lugejaid, kellel on või on olnud söömishäire. Jajah jajah. 
Minu jaoks teeb asja eriti raskeks see, et ma ei salli täiskõhu tunnet ja lõpetan toidu pidevalt siis, kui mul pole kõht enam tühi, mitte siis, kui mul tegelikult kõht on. Ja mu magu on väike, nii ma pidevalt liiga vähe sööngi. :\’\’) Ja kui mulle tuleb peale mitut päeva niiviisi söömist meelde, et ma pean enda käitumist parandama, siis tekitab kõhu täis söömine jälle nii suurt vaimset ebameeldivust kui pesuehtsat tugevat füüsilist kõhuvalu venitustundest, mis on vastik-vastik-vastik. 
Igatahes, ma olen nagu mingi … tsüklisöömishäirik ja ei oska sellest tsüklist välja tulla. Vähemalt ei ole mul enam nii suuri söömishooge kui enne oli, pigem sööngi mingi terve paki küpsist või krõpsu või tellin mingi burgeri kuskilt või midagi, et nagu … otseselt ei ole ekstreemne nagu enne ja samuti ma PÜÜAN hoiduda sellest mõtteviisist ja käitumisest, et hakata seda söödud toitu tasa tegema trenni või vähese söömisega või millegi muuga, ehkki eks need mõtted kipuvad pähe ikka. Aga siis ma tuletan endale meelde mingi miljon korda, et see binge-purge-restrict nõiaring tõi mu sellesse tumedasse auku, kus ma olen praegu ja arvata, et sama käitumine mul siit välja aitab ronida, on nagu sügavalt idiootne. 
Eeeettt ee jaahhh, sihukesed lood siinpool sood, vot. Kuidas teil läheb? Püsige ikka vaimselt ja füüsiliselt terved ja hoidke end, eks. 
Ja  osalege mu loosis siis ka, nädal aega on veel jäänud ainult. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s