Viis päeva haiglat

 Noh, usinad piilurid, mis teete siin? Käite vaatamas, kas ma olen kirjutanud, jah? 

Igatahes olen ma nüüdseks veetnud haiglas kolm esimest päeva ja täna sain lõpuks isolatsioonipalatist väljuda ning teistega koos süüa ja jutustada. Pean ütlema, et ma mõtlesin, et olen ikka introvert ja siin olemine ei valmista mulle mingeid raskusi, aga eksisin – päris üksikuks läks ja päris hirmsad mõtted tulid pähe. Tundus, et olemine läheb halvemaks, mitte paremaks ja mõtlesin, et panen siit Aardla poole jeehhat – kõrvallinnaosa ja nii, ma oleks suht ruttu kodus ju …. 

Aga T ikka veenis mu iga kord ümber ja endal oleks ka nats piinlik teisel päeval öelda, et ou, oli tore, aga ma nüüd lähen. Aitäh tasuta toidu eest!

Tegelikult on juba veidi olnud kasu ka, ehkki ma suurt miskit teha pole saanud peale söömise ja puhkamise. Psühhiaatrit olen ka kolm korda juba näinud. 

Okei, nüüd on paar päeva möödas ja käes on reede. Khm. Ei ole väga kirjutamisetuju olnud.

Tänaseni oli raske, ikka väääga vääääga raske. Eile rääkisin hästi pikalt õdede ja psühhiaatriga ja saan nüüd vajadusel rahustit võtta, et ärevust maandada. See ärevus on siin nii suureks kasvanud, et no täitsa lõpp. Kogu ülakeha füüsiliselt valutab adrenaliini ja noradrenaliini tootmisest, süda pitsitab, hingata ei saa, käed ja hääl väriseb jne. Täiesti ulme. 

Eile-täna juhtus aga see revolutsiooniline ja groundbreaking asi peale neid pikki vestlusi, et ma sain aru, et olen jah haige. Krt. Ja et ma olen söömishäiret hullult ära kasutanud just põhimõtteliselt rahustina, nagu minu jaoks on näljatunne hästi grounding, et kui on ärevus, siis keskendun sellele, kui näljane ma olen ja tuju läheb heaks ja ärevus üle. Ja kui on ekstra ärev, siis teen trenni või võtan lahtisteid või midagi, jälle aitab. Täielik toimetulekumehhanism. Nagu trihhotillomaania ja kõik muud asjad, mida ma teen. Ühesõnaga ja, selle ärevusega on ikka suht pizdets. Olen endal küünenahad ka nii katki kiskunud, et üks sõrm läks mädanema lausa. 

Oleks siis ainult see onju, et ma oma toimetulekumehhanisme kasutada ei saa (eile läksin peale vahepala nuttes õe juurde ja ütlesin, et ma ei usalda ennast ja tahan toitu välja oksendada ja siis ta oli kohe hästi toetav ja olime koos veidi, kuni mul see tung üle läks), aga siin peab ju sööma ka. Ja nagu ma söön literally 4x rohkem kui isegi oma \”headel\” päevadel. Ma olen ju aastaid kasutanud söömiseks fkn lastenõusid, praad minu jaoks – ikka muumitaldrikul, eksole. Ja see, et siin nii palju magusat (kohupiimakreeme, komme jms) saab süüa on ka hirmutav. Ja siis toidud on nii tavalised – viineritega seljanka, lihakaste kartulitega vms. Jälle siuke ….. aaaapppppiiii, aidake, ma suren ära emotsioon. 

Isegi, kui mul see ekstreemse nälja faas oli, siis ma sõin mahult vähe. Pakk krõpsu on juba 750-1000kcal ja see on ainult 150-200 grammi. Üks kohuke – 150kcal jne. Et jaa, kalorid olid kõrged, aga mahud suured. Nüüd ma olen aru saanud, et ma oleks pidanud ekstreemse nälja ajal järgima mingeid söögikordi ja regulaarsust looma jne, oleks kindlasti vähem lappama läinud, seda enam, et kõrgtöödeldud toit nagu krõpsud tegelt tõstab söögiisu ja siis noh .. söödki 5000kcal, kui normaalse režiimiga oleks vb söönud 3000kcal. Sellest kirjutan kunagi pikemalt, ma mõtlen kuu või enama pärast. Et haiglarežiim vs Minnie Maud – kumb on parem, mis on plussid ja miinused jne. Mõnes mõttes olen ma haiglas MM-ga kaasnenud kaalutõusu pärast, samas kui seda teinud poleks, oleks nkn siin, lihtsalt kaalunumber oleks võibolla teine. Aga organism haigem. Ütlen kohe, et tegelt võiks olla mingi combo neist vms. Aga jaa, igatahes olen väga õnnelik, et haiglasse ikka tulin. Nagu psühhiaater ütles – \”see on sinu jaoks praegu täpselt õige koht.\”

Üldiselt veidi haiglaelust ka. See on ikkagi suletud osakond, kus on omad reeglid, nii et ma väga palju ei pajata. Aga sööme siin siin 6x päevas ja hästi tavalist toitu, putru, kohukesi, tavalisi suppe, ühepajatoitu jnejne. Lisaks siis suhtlemine spetsialistidega ja nii. Kellel vaja, käivad erinevatel uuringutel – aju-, mao- vms. Igatahes üldiselt on siin hästi rahulik ja hea paraneda. Töötajad on kõik NIIIIIIIIIIIIIIII TOREDAD, et lihtsalt ei ole sõnu. Nagu hoolivad ja sõbralikud ja vastutulelikud ja no üleüldse lihtsalt imelised inimesed, ausalt, müts maha nende eest ja minu lõputu tänu lihtsalt, et nad seda tööd teevad ja inimestel terveneda aitavad.

Igatahes jah, ma olen ikka palju rohkem katki, kui mulle turvaliselt koduseinte vahel nälgides, turvatoite süües ja trenni tehes tundus. Veits igatsen oma turvatoite siin, though. Nagu mitte halvas mõttes, vaid lihtsalt hull isu on varsselleri järele nt kuidagi just. Ja punast kala tahaks – graavilõhe võikut või sushit vms. Mingi soolapuudus no 😀 ma olen täielik soolahull ja siin on toit küllaltki mage ja vahepalad magusad. Muidu kõht on rämetäis kogu aeg, haha. Et mitte sellest tekkinud isu. Lihtsalt mingi täielikud soolavõõrutusravi sümptomid. Tahaks lihtsalt näpu soolatoosi panna ja limpsida, yummmm. 

Need tavainimese portsud venitavad mu magu nii, et see iga kord valutab, ärevus laes, essad kolm ja pool päeva muudkui nutsin, kolmapäev-neljapäev plaanisin haiglast põgeneda ja Emajõkke hüpata v end kuskil täis juua ja siis räigelt mingi nälgida, eksole. Aga sain aru, et pean end hoopis ravima, mitte koju jooksma. Rääksin T-ga ka ja ta oli ka nagu \”no paluuuuuuuun kannata ära, ma ei saa sind ju kodus aidata\” yada yada, et jah, teen oma 21 päeva ikka kenasti ära ja alles siis põgenen, ha. Söömishäirest paranemiseks on see 100% kindlasti parim koht ja ehkki algus oli päris raske, siis mul on hea meel, et ma ikka siia tulin. 

Vahel postitan siin Instasse, niiet getterjakass

olxxx baiii, sööge ikka tublisti onjuuuu, fuck diet culture babes

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s