"Vastuvoolu ujujad"

 Mu tutvusringkond on hästi väike, aga see-eest hästi äge.

Ja ma tunnen, et mu tutvusringkonnas on päris palju vastuvoolu ujujaid, teate.

Naisi, kes töötavad IT sektoris, teenivad oma mehest suuremat palka, panevad tööl nagu TÄIEGA, on terve tiimi kõige eredam aju. Naisi, kes on käinud või töötavad Kaitseväes. Naisi, kes on Kaitseliitlased. Mehi, kes on pedagoogid. Mehi, kes on jäänud lapsehoolduspuhkusele ja lasnud naisel karjääriga jätkata. Inimesi, kes on otsustanud, et ei soovi lapsi. Samas inimesi, kes saavad neid kõvasti rohkem kui kaks. Inimesi, kes ei käi tööl, elavad maal ja konkreetselt isemajandavad või naturaalmajandavad. 

Ma arvan, et mõnes mõttes olen ma isegi vastuvoolu ujuja: naine ITs, abiellusin 20selt (mis tänapäeval on nagu väkk fuuu), lapsi pigem ei taha, räägin avalikult teemadel, mis on nii tabud kui olla saab ja mul on ………. pooooooogen. Ma olen alati tahtnud olla selline tüdruk/ naine, kellest kirjutatakse raamatuid. Ei, mitte selles mõttes, et ma oleks Hästi Tähtis Persoon ja mingi kuninganna või printsess. Ei, ma olen tahtnud olla ekstsentriline väike veidrik, kes inimeste silmad natuke liiga punni ajab. Ma olen tahtnud olla Pipi Pikksukk ja olen tahtnud olla Lilith Eevade seas. Arvestades sellega, kui tihti ma kuulen, et olen veider, on see õnnestunud. 

Aga andke mulle keretäis peksu, kui ma muutun selliseks \”vastuvoolu ujujaks\” nagu üks eesti instagrammi-maastiku persoona, kellel on 48 000 jälgijat ja kes end justnimelt vastuvoolu ujujaks nimetab. Essa asi, mis ma seda lugedes ette kujutasin, oli see pilt: 

Jah, see QAnoni šamaanist noorhärra on see, kellega ma samastan üht end riieteta köögiviljaks nimetavat ekstremisti. 
Sest tänapäeval on niii popp olla rumal ja ekstreemne ja siis öelda, et – \”ma ujun vastuvoolu\”. 

Kordan veelkord: ekstremisti. Kes ei ole mitte vastuvoolu ujuja, vaid rumal teaduse-eitaja. Kes eitab kõige lihtsamaidki fakte(fakte! ammu tõestatud fakte!) inimfüsioloogia kohta. Kes jagab valeväiteid inimorganismi ja jumal teab, mille kohta veel. Ja seda kõike jälgib 48 000 inimese pealine publik! Seda valeväiteid esitavat ekstremisti, kel puudub igasugune meditsiini-, toitumis- vm alane taust, kutsutakse koolidesse rääkima TERVISLIKUST ELUSTIILIST. Vabandust, aga mida on tervislikku endale persepumpade sisselükkamises ja päevadeviisi nälgimises? Kas te teate ka, kui kahjulik on paastumine justnimelt NAISTELE?! Kuidas see rikub naiste normaalset hormoonsüsteemi? Jah, see ajab normist välja östrogeeni ning võib pikapeale põhjustada viljatust, lisaks on muidugi kümneid lühiajalisi kõrvaltoimeid alates kahvatust nahast, lõpetades õgimishoogudega (keha kaitsemehhanism, jällegi). Paastumisel on ka positiivseid külgi, 100% – näiteks vähiravis, diabeediravis, kultuuriliselt (ramadaan nt). Aga see ei ole miski, mida peaks tegema pmst pidevalt – nii regulaarne paastumine nagu lahtiriietatud köögivili seda teeb, on juba võrreldav anorektilise käitumisega ega ole miski, mida peaks promoma. Ausalt – kust läheb piir paastu ja söömishäirete vahel? Hea lugemine: Where\’s the line between intermittent fasting and eating disorders?
Ütlen ausalt, mina ei ole lahtiriietatud köögivilja jälginud ammu, pole just paranevale buliimiahaigele sobiv sisuloome, eksole. Viimati oli ta super elevil igast detox-dieetide üle. Tea, kas tänaseks lahtiriietatud proua teab ka, et inimestel on olemas maks, mis nagu super hästi keha toksiinidest vabastab? Detoxing Your Liver: Fact Versus Fiction, jälle head lugemist veidi. 
Täna nägin ma oma feedis mitut postitust, mis olid vastusõna lahtiriietatud köögivilja võitlusele suhkru (ja jahuga? maitea). Selle kohta tegin ma Instagrami postituse, kus andsin oma 50 senti, leiate siit: https://www.instagram.com/p/CKQ52A_pIf7/. Ikka teaduspõhine ja puha. Mtea, see blogi siin võiks olla nagu hoiatus, mis saab, kui liigselt end toiduga piirad … ah, mis ma sokin, ma ei tea midagi. Telegram ja köögiviljad teavad. 

Ausalt, no mida on imestada, et söömishäiretega inimesi nii palju on, kui internet on sellist soppa täis? 

5 thoughts on “"Vastuvoolu ujujad"”

  1. Kui ma üldiselt su seisukohtadega alati ei nõustu, siis sellega ma olen küll 200% nõus. 😃 Ma isegi ei oska ise midagi lisada, ütlesid kõik ära. Ma ise võtsin/võtan ka juurde ED recovery (mitte kuigi edukas, sest suutsin oma 10a buliimiast atüüpilise anoreksia kuidagi välja võluda) juures ja no oioi kui palju ma nende 2,5 aasta jooksul nende paastupostituste õnge olen läinud, sest ma võtsin/võtan ka kaalust juurde ja siis tabab masendus ja ss ujub keegi välja oma simeonsi/ paastuga ja ma löön kogu haiglas õpitud rütmile käega… Kusjuures ma isegi ei jälgi otseselt neid suunamudijaid, vaid lihtsalt kuskilt kargab ikka välja. Fucked up me, more fucked up world. xd

    Like

  2. No kas see just hate-followimine on, kui sinuga 100% ei nõustuta? Seni kuni suudetakse seda tsiviliseeritult ja normaalselt väljendada, siis vast pole probleemi. Ma ise ka ei saa öelda, et kõik, mida kirjutad läheb minu nägemusega asjadest kokku, aga samas, kas peabki minema? No ei pea ja tore ongi, igavaks kisuks kui kõik sama pilli puhuks.

    Like

  3. Lisaks veel selle PP klistiiri-soole sügavpuhastuse-detox asjanduse kohta nii palju, et ühes oma strorys öökis, et mis kõik välja tuli ja kuidas haises ning kuidas pärast seda kõik imeliseks saab… no ma ei tea kahtlen, et ta s**t pärast seda nagu lilled ja liblikad lõhnama hakkab.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s