Õpime koos normaalselt sööma?

 Kui ma aus olen, siis kõige suurem takistus mu tervenemisel ongi praegu see, et ma lihtsalt …

…. ma ei tea mida süüa!

Ehk peamine eesmärk on lihtsalt avastadagi, misasi see normaalne söömine on. Selline söömine, mis on vitamiinirikas, täisväärtuslik, tasakaalustatud, aga samas ka normaalne ja loomulik ning millele mõtlemine, mille valmistamine ja organiseerimine ei võta liiga palju ajumahtu ega aega. Lihtsalt tavaline igapäevane tervislik toit.

Sest süüa on ju vaja, eks. 3-5 korda päevas lausa. Ja nii ma mõtlesin, et lisaks buliimia teemade jagamisele jagaks ma hea meelega ka seda, mida ma kokkan, kust retsepte hangin ja nii. Kusjuures, eri retseptikogusid on mul mitu, kõik kapi peal tolmu kogumas ja oma aega ootamas. Aga no more, noh. Ma tahan süüa maitsvalt ja kasulikult, aga nii, et kogu mu elu ei keerleks söögi ümber. 

Nii et kutsun ka teid endaga liituma! Teeme oma söögilaua mitmekesiseks ja värviliseks. Ütleme \”ei\”dieedikultuurile, lubame endale kõike ning seejuures püüame toidulauale tuua siiski ka köögi- ja puuviljade vikerkaare. 🙂

Seda värki on mul kõige lihtsam harrastada Instagramis, sest see on rohkem selline pildi- ja lühikese teksti jaoks sobiv sisu.

Nii et ma ootan teid nagu väga-väga seda toredat \’Follow\’ nupukest vajutama. 🙂 Statistikast näen ju küll, et individuaalseid vaatajaid on siin kuus tuhandeid ja klikke iga kuu pea 10 000, nii et ehk saame oma suhte viia üle ka Instagrami? Luban, et ei pommita teid mõttetu sisuga, aga kassipilte saab palju. Ja üldiseid ideid igal tasandil tervislikuks eluks. 

Enda igapäevaseid toite hakkan seal jagama kord päevas või mõne päeva tagant ja menüü on meil mitmekülgne ning kindlasti inspireeriv. 🙂

Ootan teid väga, je!

https://www.instagram.com/getterjakass/

5 thoughts on “Õpime koos normaalselt sööma?”

 1. Oi ma kujutan ette, kui raske see toitumine võib olla. Mul ei ole kunagi olnud toitumishäiret, aga kui mu generaliseerunud ärevushäire jälle möllab, on minu jaoks söögi valmistamine ja söömine väga keerulised, sest kogu keha ja kõht on nii pinges. Teiste valmistatud söögi söömine veel kuidagi, aga ise poes käimine, valmistamine on ülemõistuse rasked siis. Aitab rajal püsida ainult see, et lapsele pean süüa tegema.

  Like

 2. Generaliseerunud ärevushäire on minu sõber ja juba mingi pool elu. 😀 Minul on aga just vastupidi enda tehtud toitu kergem süüa, sest ma TEAN, mis seal sees on. Söögikohad topivad kõigesse palju rohkem soola ja õli jms kui ma ise kodus teeks ja see tekitab ärevust just. 😀

  Like

 3. Kahjuks ei soovi olla sajakolone põrsas ja seega \”lubame endale kõike\” on suurim enesepettus tervislikust toitumisest üldse.Ise ei oska süüa, aga vot toitumiskavad ja Fitlapon nii paha nii paha. Aga kehal pole paha rasvunud olla?

  Like

 4. Mu toitumine on way tervislikum kui Fitlapi kavad, no worries. Fitlap tõepoolest ei ole ainus koht, kust tervislike toitude kohta ideid ammutada, on erinevad Instagrami kasutajad, virtuaalsed retseptikogumikud, paberkandjal kokaraamatud jms. Rasvumisest enam loeb see, mida sa suhu pistad, st kui ülekaalus inimene toitub tervislikult ja on aktiivne, ei ole temagi ebatervislik. Kui räägid minust, siis on sada tuhat protsenti normaalne see, et peale söömishäire käitumisest loobumist tekib mingi periood kas ekstreemne nälg või hoopiski ülesöömishäire ja kaal tõuseb rämedalt, aga see normaliseerub. See on konkreetselt teaduslikult kinnitatud fakt, mida ütles mulle ka mu raviarst ja mida ma enda kehal juba tunnen. Endale kõige lubamine ei võrdu päev läbi Mcdonaldsi ja krõpsudega, see on kõige suurem valearusaam intuitiivsest söömisest, mis kellelgi üldse olla saab. Minul puuduvad igasugused isud nii-öelda ebatervisliku rämpstoidu järele, aga sinul? Fitlap on sageli pidev võitlus iseendaga, et kavas püsida ja mitte \”libastuda\”, intuitiivselt sööval inimesel sellist asja pole.Kahju, et sa aint sajakilone põrsas ei taha olla, soovitan lisaks võtta plaani mitte olla rumal siga. 😦

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s