Pool ülikooli tehtud – jee?

 Mul sai eile (ok, nüüdseks üleeile) semester läbi, sedapuhku siis juba kolmas, ehk siis pool bakat olen ma nüüd ära teinud. EAP-de järgi tegelikult veits vähem, sest järgmine semester on neid 40, aga see selleks, ajaliselt on ikkagi tehtud pool. Tore on see, et ma olen õppimisest siiani vaimustuses ja mu keskmine hinne on peaaegu 4,9, et siis jah, teen asja ikka südamega ja värki. Jama on see, et ma pean suvel praktikale minema ja ma tean küll tuttavate pealt, kui rets see IT praktikakoha leidmine Tartus on, T saatis omal ajal nt üle Eesti 50 kirja laiali ja tegi oma praktika Tallinnas, et jah .. tundub sitaks tore väljakutse. Tööle oleks kergem minna, aga kui neid pakkumisi siin järgmise aasta esimeses pooles sama vähe on kui praegu, siis ega see ka väiksem väljakutse pole. See on ka tore, et ma arvasin ülikooli minnes, et programmeerimisega ma kunagi elus tegeleda ei taha, aga tegelt see meeldib mulle täiega, miinus fakt, et mul on tunne, et isegi kui ma lähen tööle või praktikale mingile mega junior positsioonile, pean ma veel mingi miljon tundi õppima ja isegi siis ei taha mind keegi, sest mul pole mingi 150 aastast kogemust. Mul on praegu mingi kuuajane paus ja selle sisestan ma igatahes 100 tunnise Java koolitusega, saan tunnistuse ja puha, udupeen, eksole. Tegelt on minu meelest front-end põnevam ja PhP peale oleks oma aega vb mõistlikum kulutada (seda me õpime koolis ka), aga ok, see Getter, kes koolitust valis, asjale ilmselgelt liiga palju ei mõelnud. Oeh, mineviku-Getter, miks oled küll alati nii loll?

Tegelt on jube nõme see, et ma mingi 3 aastat oma elust valede erialade peale magama panin, ma võinuks olla bakaga ühel pool juba 2019, aga no ee.. siin ma olen. Samas olen ma inimesena selle arvelt rohkem areneda saanud, vist. 

See on ka jama, et koodida võin ma nüüdseks ju täitsa nii palju osata, et veebilehti ja lihtsamaid veebirakendusi teha, aga JUUUUDAS, kus mul on kehv visuaalne pool, mul lihtsalt puudub igasugune ilumeel. Kui töötab siis töötab, noh. Nüüd ma mõtlen, et võiks kunagi enda blogi ka asjalikumaks teha, aga samas, palju teid siin ikka käib, elavad need paar püsilugejat selle tasuta Bloggeri malli, mida ma sörts modinud olen, üle küll. Kui ma siin asju hakkaks muutma, siis ma tahaks Bloggerist üldse minema kolida Joomla!sse näiteks. See ei ole koht, kus joomas käia, muide, haha. 

Igatahes on õppimine täitsa tore tegevus, kui õppida endale sobivat eriala. Kui ma võrdlen seda nt selle klassiõpetaja erialaga, kust ma 3. semestril tulema tulin, siis ee.. too oli nagu vaimne vägistamine ja praegu mul on nagu tegelt ka tore ja ma tunnen, et ma arenen täiiiiiiiega?

Muide, kas teistel ülikooli-lastel on ka tunne, et selle koroonaga saab kuidagi lihtsamalt kraadi kätte? 😀 Minu meelest on nii mõnus ja stressivaba kodust loenguid vaadata, esitlusi teha jms, mulle täiega meeldib selline kontseptsioon. Keegi võiks Eestis teha mingi päris koduõppe kõrgkooli, see oleks nagu .. ülituus. Muidugi pean ma mainima, et ma peaks oma ajaplaneerimist parandama ja mitte jätma asju viimasele minutile, eelmine nädal tegin ma nt absull iga päev kooliasju 12 tundi päevas :\’) laupäeval vaatasin ühe aine loengut ja tegin samal ajal teise aine viimast kodutööd …. produktiivne …. not ….

Vot, sihuksed lood, mõtlesin, et lobisen niisama veits. 

6 thoughts on “Pool ülikooli tehtud – jee?”

  1. Olen nii nõus, et kaugõppes on ülikool ka minu jaoks palju parem, sest töö kõrvalt on iga aja kokkuhoid nii kasulik ja saab kõik asjad ikka tehtud. See on muidugi huvitav, et Tartus praktikakohta raske leida, tean, et Tallinnas on suur rebimine IT-ettevõtete poolt, sest hiljem tehakse ka suht alati tööpakkumine. Aga väga lahe, et oled enda jaoks õige eriala leidnud! 🙂

    Like

  2. Niiii tubliiiiii. Palju õnne! 😀 Kindlasti leiad praktikakoha ka, selliseid hakkajaid inimesi on küll ja veel vaja :D. See, mis sa kirjutasid PhP-st ja asjadest kõlas nagu hiina keel, lahe, et sa ise vähemasti aru saad haha 😀

    Like

  3. Mulle hullult meeldib distantsõppe olukord. Samad tunded – ärkad normaalsel ajal, võtad oma kohvi, istud mingi dressidega arvuti ette ja vaatad loenguid. Ma ei tea, mul saab olema raske harjuda vanaviisi olukorraga, kui ülikoolis peab reaalselt kohapeal käima 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s