Internet on tore koht ehk.. kassidest?

 Ma peaks praegu tegelt tegelema ülikooli-asjadega ja ehitama veebirakendust JSONi genereerimiseks PhPga ja siis selle töötlemiseks + veel mingeid JavaScripte ja asju püsti panema, aga mul pea lihtsalt niiiiiiiiii… retsilt valutab, et surevõiära. Eile ma tegin mingi poole 12ni SQLi kodutööd, peale seda sõin õhtusöögi (…täiesti normaalne, et kell 1 päeval sõin enne seda….) ja läksin magama. Tulemus: kirjutasin öö otsa unes/peas/poolunes SQLi skripti lihtsalt. Mul on kogu aeg nii, et kui ma olen stressis ja teen enne und mingeid süvenemist vajavaid asju või mõtlen päeval palju millelegi, siis ma öösel nagu ei magagi, vaid olen nagu mingis poolunes või pooluimas ja ikka genereerin neid asju unes edasi, umbes, et aa nüüd lõin need tabelid siin ära ja siis nüüd täitsin ära, aga kui ma tahan neid reaalselt nüüd edasi kasutada, siis ma pean tegema seda ja seda ja siis homme vormistan selle nii ja … no täielik košmaar ühesõnaga, võeh. Nüüd tegin veel paar tundi kooliasju täna, aga enam ei kannata lihtsalt lauaarvuti ekraani vaadata ega mõelda, teen siin väikse kirjutus- ja muidupausi ja püüan veits mõtteid endast välja saada, noh. 

Igatahes kasutasin ma seda pausi mh selleks, et külastada Persekooli foorumit ja mis ma sealt leidsin – teema kassivõtu kohta. Ja see inimene oli kassikeste kohta kirjutanud nõndamoodi:

\”1. Kuseb elamise täis. Jah, ei ole kindel reegel, aga on ikkagi väga paljudel kassipidajatel teemaks, et kass kuseb kohati mujale. Olgu see siis tingitud tervisehädast v kassi moodusest oma pahameelest märku anda (sage), siis kassikuse haisust aitab vabaneda esemest vabanemine, mõningal juhul on abi ainult remondist. Ehk siis kassi pidamine võib minna vägagi kulukaks.

2. Vaja osta liiva koguaeg. Mis on iseenesest tüütu.

3. Tekitada majapidamisse liivakast, mis ei ole tegelikult sugugi hügieeniline. Vaja puhastada liivakasti koguaeg

4. Kass kannab liiva (sh kusest) mööda elamist laiali.

5. Kräunub. Jah, esineb kasse, kes ei ole häälekad.

6. Kraabib mööblit ja vaipu. Räägitakse, et kui on kraapimispuu, siis seda ei tee. Kuid paraku tegelikult ikka kraabivad. Lisaks närivad telefonilaadijaid ja kõrvaklappide juhtmeid puruks,

7.  Ajab karva. Nagu iga loom, aga kassid kuidagi eriti palju.

8. Aktiveerub öösel. Äärmiselt ebameeldiv, kui haakub järgmise punktiga.

9. Ei kannata kinniseid uksi ning nende kohtamisel väljendab kräunumise ja hullunud tormamisega oma pahameelt (halvimal juhul tuleb siin mängu kusemine)

10. Iseloomult tujukas, isepäine, kättemaksuhimuline

11. Kipub toas kinni istudes peast hulluks minema.\”

Vaadake, mul on kass. Kassipoeg. Ta on praegu 7.5 kuune ja tal on selline faas, et ta on suht nagu Tiit ja Teet Desperado Ehitusest. Käib, kisab, nõuab oma õigust taga, vaidleb vastu ja käitub muidu kohati ebaadekvaatselt. Lisaks on ta oskuste nimekirja lisandunud varastamine. Täiesti selline segane tegelane. Aga no absoluutselt mitte üht neist üleval loetletud asjadest ta ei tee ega ole. Kammoon, kräunub? Kassid ei KRÄUNU. Nad SUHTLEVAD sinuga. Nad tahavad ka rääkida ju! See on sama nagu öelda inimese kohta, et issand, on ikka jobu, kujutad ette, ta RÄÄGIB. Miskipärast peame normaalsest erinevaks hoopiski seda, kui inimene EI räägi, eks. Meie Luna mh ajab meid hommikul üles, lihtsalt tuleb ja mjäub ukse taga täiest kõrist, kuni me alla anname ja oleme nagu … okei, alustame siis päevaga. 😀 Ta lihtsalt ei hakka enne seda mängima, kui meie üles ei ärka ehk meie ärkamine on talle nagu signaal, et jeeeee, NÜÜD võib joosta. Ta tuleb meid äratama tavaliselt 6-8 tundi peale magamaminekut, see paistab tal olevat see vahemik, mille ta suudab vaikselt üksinda olla. 

Aga no …

1. Kuseb elamise täis. Jah, ei ole kindel reegel, aga on ikkagi väga paljudel kassipidajatel teemaks, et kass kuseb kohati mujale. Olgu see siis tingitud tervisehädast v kassi moodusest oma pahameelest märku anda (sage), siis kassikuse haisust aitab vabaneda esemest vabanemine, mõningal juhul on abi ainult remondist. Ehk siis kassi pidamine võib minna vägagi kulukaks.

Juhul, kui tegu on steriliseerimata kassiga, on märgistamine jumst loomulik. Kui tegu on steriliseeritud kassiga ja ta pissib mujale kui liivakasti, on variante kaks – a) kassil on terviseprobleem, b) sa oled kassile liiga teinud ja ta annab sellest teada. Meie kassi kasvataja ütles nt, et vene sinised võivad tõesti pissida külaliste jalatsitesse, kui neile see külaline ei meeldi. 😀 Ehk püüavad halbu inimesi kodust eemal hoida. 

Aga meie muidu ei ole kogenud sellist asja, Luna on saabumisest saati aint liivakastis käinud. Me olime valmis selleks, et esialgu 4-kuune titeke ei tea, kuhu võõras kohas minna, aga siis nägime järgmine hommik, et kastis oli väike pissilaiguke ja olime õnnest ja uhkusest pisarais. Päriselt. Te ei kujuta ette, millist rõõmu essa junnike tõi. Suht normaalsed oleme, hahaha. Aga peamiselt on sterritud kasside puhul põhjuseks ikkagi terviseprobleemid, nt põhjustab urineerimine valu, neil on põiepidamatus vms. A ja see võib ka olla, et kast on must või liiv lõhnastatud, need on ka levinud põhjused. Ise läheks ju ka enne põõsa alla kui mingisse täissitutud haisvasse peldikusse, kas pole nii? 

2. Vaja osta liiva koguaeg. Mis on iseenesest tüütu.

Elus on paljud asjad tüütud. Minu arust on tüütu see, et inimesena on kogu aeg vaja süüa osta. Mis on iseenesest tüütu. Võiks olla ikka mingi maagiliselt isetäituv külmkapp või miskit. 

Ei, tglt, mina tellin lihtsalt liiva hulgi Zooplusist, kuus läheb ära 30l umbes. Mina tellin, kuller toob kohale, mees tassib üles, väga problemaatiline ei ole. 😀 Nõme on ainult see, et nüüd on kodu kogu aeg mingeid kaste täis kassiasjadega. Aga noh, elu. 

3. Tekitada majapidamisse liivakast, mis ei ole tegelikult sugugi hügieeniline. Vaja puhastada liivakasti koguaeg

Sellele võiks tegelt rohkemad inimesed mõelda. Ma usun, et me oleme kõik käinud mõnes kodus, kus elab kass ja valitseb hingemattev kasside uriini- ja/või väljaheidete hais. Liivakasti peab tõesti puhastama ja tühjendama max tihti, et ei tekiks mingeid lõhnu. Kui teil endal on vastik, siis mõelge, mida tunneb kiisu, kelle lõhnataju on teie omast umbes 14 korda tugevam..
Meie Persikulaps on selgelt selline väike printsess, kes kohe, kui junnike tuleb, tuleb mjauguma ja ütlema, et pliis puhasta ära.. Mitte, et ma seda muidu ei teeks, meil on ju kast elutoas ja kes see siis kakahaisu sees elada tahab. Ma ei. 😀
Üldiselt on meil reegel, et uus kiht liiva peale miinimum kord päevas + kast täiesti tühjaks ja uus liiv sisse iga nädal. Ja juba nädalaga on tunda, et see alumine pissine kiht enam puhtalt ei lõhna. 

4. Kass kannab liiva (sh kusest) mööda elamist laiali.

Me kasutame kristalle ja nende tükid on nii suured, et need küll kuidagi kinni ei jää. 

5. Kräunub. Jah, esineb kasse, kes ei ole häälekad.

OH FOR FUCKS SAKE, EI KRÄUNU, RÄÄGIB.

6. Kraabib mööblit ja vaipu. Räägitakse, et kui on kraapimispuu, siis seda ei tee. Kuid paraku tegelikult ikka kraabivad. Lisaks närivad telefonilaadijaid ja kõrvaklappide juhtmeid puruks,

Kassile tuleb juba maast-madalast seletada, mida tohib ja mida mitte. Meie oleme tal ausaltöeldes lasnud hävitada ära nt köögitoolid, sest tal on sinna mõnus kraapida, nii et lasku käia, mul poogen, need on ainult toolid. Me püüame Lunat suht vähe piirata, et ta jaoks poleks reeglite järgimine hoomamatu. Ja kui retsib diivani ära, siis no.. las retsib, paneme pleedid peale või midagi, ei huvita. 😀 Ma ei tea, inimesed vb ei mõtle nii, aga minu jaoks on tõesti tähtsam see, et kassil oleks normaalne elu kui see, et mu diivan oleks veatu. 
Aga igasuguste asjade – nagu juhtmed jms – puruksnärimine on küll üks nendest asjadest, mis on lihtsalt ei-ei-ei-ei, sest esialgu närib ja katki suvalised kõrvaklapid, aga siis läheb vooluvõrgus oleva pikenduse juhtme kallale näiteks ja noh, sureb ära ilmselt. Meil esialgu üritas ka, aga andis alla. Titadel ikka kikud sügelevad, ostsime talle mingid beebide närimismänguasjad ja -pulgad, nendega saab oma hädasid leevendada. 

7.  Ajab karva. Nagu iga loom, aga kassid kuidagi eriti palju.

Lahendus: Furminator ja regulaarne kammimine. Koerad minu meelest ajavad hullemini, vanematel on labrador ja neil on tõesti kõik karvu täis, meil pole üldse niimoodi. 


8. Aktiveerub öösel. Äärmiselt ebameeldiv, kui haakub järgmise punktiga.


See on   tegelt müüt, et kassid on kõige aktiivsemad öösel, nad on seda hoopis päikesetõusu ja -loojangu ajal, sest siis on aktiivne ka nende saak looduses. Ka ei näe nad hästi mitte pimedas, vaid just hämaras, aovalgel või nii. 

9. Ei kannata kinniseid uksi ning nende kohtamisel väljendab kräunumise ja hullunud tormamisega oma pahameelt (halvimal juhul tuleb siin mängu kusemine)

See on vist üks kõige imelikumaid asju, mida ma oma elus kiisude kohta olen kuulnud, hahaha. 😀 
Ma vist (???) panin eile kogemata Luna tükiks ajaks dušikabiini kinni ja läksin kodust ära ja ta oli seal enne tükk aega olnud, kui hakkas kisama ja välja nõudma. Mina ei tea, kuidas see juhtus, aga T ütles, et mingi hetk oli ta lihtsalt appi hakanud karjuma, kui ma umbes pool tundi ära olin olnud. Mida ta seni mõtles, ma tõesti ei tea. 😀

Aga muidu suht veider oleks, kui nt läheme öösel magama, paneme ukse kinni ja siis Luna lihtsalt peksaks ust, tormaks ja samal ajal kuseks ja muidugi KRÄUNUKS ja vb vahele paar venekeelset roppust röögiks. Ta on sellest siiski kõvasti soliidsem ja viisakam. Mida vähemalt meie kass teeb, kui talle kinnine uks ei sobi, on ukselingi kangutamine hoopis, aga meil käivad uksed niii retsi jõuga lahti, et ta ei saa hakkama, sest ta 3 kilo ei käi lihtsalt üle sellest lingist. Ma pean ise nagu räige jõuga suruma, siis käib nagu raksaki! ja siis tuleb uks alles lahti, tüütu. 

10. Iseloomult tujukas, isepäine, kättemaksuhimuline


Iga kass on erinev, aga mina ei ole küll kohanud selliseid kasse, kes sellele kirjeldusele vastaks. Isepäised on kassid ikka, st nad ei ole mingid pehmed mänguasjad, mida tirida ja kiskuda, eks, nad on idiviidid, kellel on oma hobid-huvid-tegemised-tahtmised, aga üldiselt tahavad juba kassipojana kodustatud kassid ikkagi palju ka hellust ja lähedust, samas kui nt varjupaigast võetud kassid võivadki jääda distantsi hoidma, mis on ka okei, lihtsalt noh.. ikka on mõnus oma peffffmikut kaisuda. 😀

11. Kipub toas kinni istudes peast hulluks minema.

Sama lihtsalt, täiega sama. Ma olen ka vist kass, omg.

Ma väga tahaks selle siin minimalistliku naljaga lõpetada, aga tegelt on päriselt tähtis, et toakassil oleks ruumi, kus möllata ja tegevust! Et tal oleks nii horisontaalseid kui vertikaalseid pindu, kus lihtsalt kasss olla. Neil on vaja nii arendavaid mänge ja mänguasju kui ka selliseid, mille peal oma jahiinstinkti välja elada. Sest, jah, kui sa istud tegevusetult nelja seina vahel kinni, siis lähebki hulluks ja ma ei arva, et seda kellelegi ette saaks heita. 

Btw, kas ma olen ikka maininud, et ma uskusin siiralt jumala pikalt, et ma EI OLE kassiinimene? Ma ei tea, ma mõtlesin, et nõme on kassiinimene olla, sest paljudel on kasside suhtes lihtsalt niii negatiivne meelestatus, et ei julge tunnistadagi, et tere, mina olen Getter ja ma olen täielik kassimamma. 

No vähe ta pole vastupandamatu armastuse-südameke mul. Aga ok, võtan end kokku ja teen nüüd midagi kasulikku ka..:D 

8 thoughts on “Internet on tore koht ehk.. kassidest?”

 1. Ma ei tea, ma küll ei ole pidanud maja maha põletama, kui kassil on juhtunud, et piss tuleb mujale, kui peaks. Koristan ära ja lähme eluga edasi. Kui laps kodus vaibale laseb, ei tea, kas perekooli tädi annaks lapse siis ära v. Ja ükski kass ei lase pahameelest kuskile suvakasse kohta, peremees peaks enda otsa vaatama, miks see juhtus. Krt, need idikad ajavad mind nii närvi, kui mingit umbluud seletavad 😀 #crazycatlady

  Like

 2. Meil on ka igaks-juhuks ensümaatiline puhastussprei ostetud, et kui peaks nt voodisse või diivanile pissima, siis peaks sellega tegelt ilusti haisust ja kõigest lahti saama:D Ma lasin ise ka kunagi voodisse, kui ma 16-aastaselt max haige olin ja lihtsalt unes ei tajunud, et mul vetsu vaja, shit, või noh, piss happens lihtsalt 😀 ja no inimlapsed vist lasevad mähkmetest võõrutamise faasis suht igale poole, hah. 😀

  Like

 3. Oeh, jah, eks kasse on ka igasuguseid. Kusemine ja kräunumine on siiski nii nõmedad väljendid, et I can't even…Minu kassid on olnud mõlemad kassipojana tõenäoliselt\”prügikasti kõrvale poetatud\”, kes on palavikus ja nälginuna mu koduõuele kuidagi jõudnud. Mõlema puhul on näha, et nad pole emalt/kaaslastelt kõiki kassikombeid õppinud ja kes neist pissib iga kord kellegi voodisse, kui see inimene liiga kaua (10+ tundi) ära on olnud, kes armastab just öösiti, mitte videviku ajal mööda kapipealseid kolada, kes nutab/kraabib öösel ukse taga, aga magamistoas aktiveerub iga paari tunni tagant. Ühesõnaga…sul tundub ülitark ja mõnus ja muidugi isepäine isend kodus olevat. Mul on ilmselt väikese vaimse mahajäämusega väiksed sitahädad, aga no issand kuidas ma neid sellest hoolimata armastan. Ja MITTE KUNAGI ei süüdista ma neid kräunumises 😀

  Like

 4. Ma postituses unustasin mainida, et meil oli maal ka selline kõuts, kellel oli null kommet, aga armas oli ta ikkagi. 😀 Ta oli muidu nagu konkreetselt siuke poolmetsik. Luna tuli jah meie juurde alles 4-kuuselt ja sai kaua emalt kombeid ja life hacke õppida 😀

  Like

 5. Mu kass on vait kui sukk, reaalselt, HARUHARVA teeb üldse mingit häält. Ja on muidu selline chill vana. Mängida ei viitsi, pigem vaatab eemalt, mida teised teevad ja on nagu \”höhöhö, mina küll nii madalale ei lasku et midagi püüdma hakkan vms\” ja ma vahepeal just mõtlen, et päris igav on, võiks aktiivsem olla eks. 😀 Kusjuures ta on selline olnud väiksest peale.Mulle meeldis, kuidas sa ütlesid Persekool xD.

  Like

 6. meie hüperaktiivne ulluke ajas meid jälle kl 8 üles ja peale seda hakkas ringi kappama nagu poni. 😀 ma mõtlen just vahel, et cmon, võta paar grammi rahulikumalt 😀

  Like

 7. Hei 😊 mainisid, et kasutad kristalle. Ma ka kunagi kasutasin enda kassil kuni lugesin, et see võib kassil tervisele halvasti mõjuda ning vahetasin saepuru graanulite vastu. Vb sa juba kellegi kommentaarile vastanud samal teemal, siis ära tee minu omast välja 😃 aga mõtlesin, et mainin igaks juhuks, sest ma ka ei teadnud kuni nägin kellegi kommentaari selle kohta ja siis veits googeldasin.

  Like

 8. Silica litter prevents bacteria with crystals that absorb urine and help dehydrate feces, making your cat's litter box too dry to sustain any growth. This helps prevent kidney problems and UTIs in cats. Environmentally, silica litters will biodegrade and are non-toxic, making them a better choice than clay.Kristallidel ja kristallidel on vahe sees, kvaliteetne silikaat ei tee kassidele miskit, uurisime seda nii loomaarstilt kui enda kassi kasvatajalt, kes ise kasutab sama liiva mis meie..

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s