vannitoast

 Oh nahka, ma lihtsalt üldse ei jõua siia viimasel ajal, ehkki väljakirjutamist vajavaid teemasid on vähemalt neli. Esiteks on mul nii palju kirjalikke koolitöid viimasel ajal olnud, et peale nende tegemist ei viitsi kohe blogida, aju puhkuselainele saamiseks on palju mõnsamaid viise, eks. Teiseks, need mõnsamad viisid, noh. Ma hakkasin Schitt\’s Creeki ja Dexterit vaatama Netflixist (VPN on siin märksõna, eks) ja need on mõlemad nii kaasahaaravad. No ja siis ma olengi lihtsalt mingi totaalne mõnuleja suur osa ajast, täna oleme Luntsuga mõlemad suurema osa päevast maha maganud samal ajal, kui armastav abikaasa tööd tegi. 

Aga vahepeal teen muid asju ka. Selle hämara ja hubase aja kättejõudmisega on mul tekkinud mingi jube pesapunumishoog, mis vaibuda ei taha. Suurem osa meie kodust on täitsa mõnus ja ilus kah, aga meie vannituba on mulle algusest saati närvidele käinud, sest nii meie kui ehitajate valikud olid selles ruumis lihtsalt üks ämber teise ämbri otsas. Igatahes olin ma seal varasemalt kõigega nii tohutult rahulolematu, et mul pole üht vanemat pilti ka mitte.

Kui me korterisse sisse kolides seda lõpplahendust nägime, siis mõtlesime, et elame paar aastat nii ja siis teeme vannitoas remondi — praegu, kui need \”paar aastat\” on möödunud, võin ma muidugi siiralt öelda, et see oleks maailma kõige kehvem rahaplaneerimine üldse. 

Niisiis võtsin ma eesmärgiks lihtsalt vahetada välja väikesed detailid nagu peegel, vannimatt jms ja lihtsalt seda üldmuljet veidi hubasemaks muuta. Varem olid meil kõik sellised väikesed vidinad nagu vannimatid (mida oli 3 :D) ja hambaharjatopsid suht suvaliselt valitud ja koledamapoolsed, nt tavalised Jyski koledad matid, mis paari kuuga kulunud välimuse omandasid. Igatahes muutis juba ainuüksi nende likvideerimine üldmuljet oluliselt. 

Igatahes, need pildid on nüüd tehtud peale seda, kui ma kõik nagid ja korvid ja peeglid ja mis kõik veel välja vahetasin … 

Minu nr 1 kõige vihatum omadus meie vannitoas: see koledat värvi põrand. See paigaldati mingi mõned päevad enne meie sissekolimist ja arvestades sellega, et me ütlesime, et tahame valget põrandat, ootas meid üsna ebameeldiv üllatus. : ) Protesteerima ei hakanud, sest üürileping oli lõppemas ja närvid niisamuti. 
Tagantjärele olen ma isegi õnnelik veidi, et see põrand vähemasti valge ei ole, sest isegi seda beeži puhtana hoida on tüütu ja keeruline. Valged vuugivahed määrduvad muidugi eriti kiiresti, peamiselt vist seetõttu, et meil on rätikud tumedad ja need tekitavad kiulist tolmu, sama teeb meie pesumasin-kuivati, milles me peseme oma 99% musta värvi riideid. Seega koguneb põrandale pidevalt paksu kleepuvat tumedat tolmu, millest saab vabaneda ainult neljakäpukil švammiga põrandat nühkides. Lisaks on valgetes vuugivahedes näha ka kogunevat kollakat katlakivi, oleks plaadid ka valged, oleks veel hullem. Ma lihtsalt ei ole mingi eriline koristusfanatt ega viitsi miinimum kord nädalas sedasama eelpoolkirjeldatud neljakäpukil švammi ja katlakivieemaldajaga nühkimist teha, aga tegelt vaja vist oleks. Tulevikus läheksin ma kindlasti seda teed pidi, et heledamapoolsed seinad ja tume põrand, mitte vastupidi nagu praeguses vannitoas on. Millal see \”tulevik\” on, ei ole mul õrna aimu ka. Meil puudub igasugune arusaam sellest, kas me tahame jäädagi siia korterisse (pigem mitte), kolida etemasse korterisse või kolida üleüldse majja. Ma mõlgutan üleüldsegi aina tõsisemalt magistriplaane ja nendega uue kodu soetamine üldse ei sobi, nii et jah. 

Mu nr 2 kõige vihatum omadus/ objekt meie vannitoas: see kole vannitoakapp, mille ehitajad valisid (ärge küsige, miks ma seda ise ei teinud, ma ei tea kah … see korteriost käis meil väga ruttu ja neid otsuseid oli nii palju, et rõhk läks peamiselt suurematele asjadele nagu köögimööbel jms ja nii need väikesed asjad tagantjärgi vaadates veidi mitte-ideaalsed on).

Ja nüüd nr 3 ja viimane asi, mis mind selles vannitoas julmalt häirib: mullivann. See on selline väga new money otsus ja oli minu totaalne kinnisidee, ma nagu julmalt tahtsin mullivanni. Me kusjuures maksime selle kohe välja, mitte ei lisanud pangalaenule ja no nüüd ma mõtlen küll, et dear God why, selle summa oleks võinud kuskile mujale paigutada ja mitte midagi ei oleks kaotanud. Ma käin vannis mitu korda nädalas, aga millal ma viimati kasutasin funktsioone nagu mullid, valgus\”teraapia\”, raadio vm? Ma päriselt ei tea, aga VÄHEMALT aasta aega tagasi. Nii et tõesti täiesti mahavisatud raha, lisaks on mullivann palju ebamugavam kui tavaline ja seda on tüütum hooldada. Ma tõesti 100% ei soovita kellelegi mullivanni. 
Mu kõige lemmikum väike lisa on see pisike metallist dušipink, sest tuleb välja, et istudes on ennast päris palju mõnusam pesta vahel, haha. Ma olen tüüükkkk aega sobivat pinki dušinurka otsinud ja lõpuks leidsin  sobiva Kaubamajast. Ma olen konkreetselt röögatult õnnelik selle üle, tõesõna. 
Nüüd võiks veel mõned mustad metallkorvid juurde osta, et vahetada välja see ülemisel pildil olev punutud puidust korv + kuskil pesupesemisvahendeid hoida, siis võib täitsa rahule jääda mõneks ajaks. 
Ma sain lausa 3 päeva koduga rahul olla, kuni T käis ortopeedi juures, kes soovitas tal põlveprobleemide leevendamiseks velotrenažöör soetada …. et eee jah, hüvasti, ilus kodu, tere, trenažöör. 😀 Meil on 3-toaline korter ega ole spets tuba, kuhu see silma alt ära peita. Meil oli varem elliptiline trenažöör ja ma olin VÄGA õnnelik, kui sellest lahti sain. Tõesõna, nagu väga. Ehkki kassivõtt tegelt rikkus selle kodu välimuse suuresti ära niikuinii, kõik on ta pappkaste ja mänguasju (nagu igasugused tunnelid ja ronimispuud jms) täis. Aga peaasi, et tibukesel hea oleks, onju. 

……..
saripostitan Instagramis siin

4 thoughts on “vannitoast”

  1. Mulle nii meeldib kellegi kodu kohta postitusi lugeda, eriti kuna ise saan ka kohe korteri kätte. 😀 Mul oli üks must-have ka vann, aga uues kohas ei ole seda siiski. Aga mõtlesin, et raudselt mingi paar korda käin ja siis seisab see niisama. Igatahes, kodu teemalisi postitusi veel pls!

    Like

  2. ma oma fibromüalgiaga ei suudaks vannita elada, sest soe vesi leevendab valusid ja lõdvestab lihaseid niii hästi lihtsalt 😀 meil eelmises korteris (üürikas) oli ainult vann ja dušši ei olnud samas ja see oli max tüütu 😀

    Like

  3. omg, ma ka ükskord proovisin USA netflixi vaadata VPN-ga, aga ei töötanud. nüüd su postitust lugedes proovisin uuesti ja OMG, ongi kõik olemas ja saab vaadata. täiesti imeline valik sarju ja filme! rip sotsiaalelu, aga noh.. NEED SARJAD THO 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s