mmmmm, zügiiiiiiiiiz

Teate, naljakas lugu, ma olen kogu elu olnud paadunud sügise-foob, sel aastal avastasin aga, et see on hoopis megamõnus aastaaeg. Lihtsalt nagu, nii ongi, kogu aeg on MEGA MÕNUS. 


Käid poes – vaikselt ilmuvad müügile punase-kuldse kirjud jõulukaunistused ja -kruusid, mandariinidel on juba täitsa hea mekk ja müüakse õhukesi piparkooke – mmmmõnus.


Sõidad autoga pimedal tänaval, valgust annavad aint foorid, tänavavalgustid ja vastutulevate autode tuled, Metallica \”One\” käib vaikselt kõlarites, 24 kraadi sooja puhub konditsioneerist, väljas on külm ja vihmane, aga sul on hea soe – mmmmõnus.

Jõuad koju, jalad pükste sees on veidi külmad, käed ka – pesed käed sooja veega, võtad püksid jalast, võtad kiisu kaissu ja poed temaga diivanile pleedi alla kaisutama – mmmmõnus.


Tuulutad karge sügisõhuga, millel on tugev puuküttelõhn, törts liiga kaua tuba ja lähed kontide soojendamiseks kuuma vanni. Võtad läpaka kaasa ja paned selle pesumasina peale, et soojenedes saaksid veidi lemmikseriaali vaadata – mmmmõnus. 


Kõht läheb tühjaks ja mõtled, et teeks mõnusat verivorsti ja praekapsaga jõulupraadi – mmmmõnus.

Sööd kõhu täis, võtad kassi voodisse kaasa, poed temaga teki alla ja loed sumeda kuldkollase põrandalambi valguses siidiste ja puhaste linade vahel raamatut – mmmmõnus. 


Hommikul ärgates on tuba veidi jahe ja enda soojendamiseks teed suure tassitäie teed mee ja piimaga – mmmmõnus.

Mõtled, et ei viitsi ise õhtusööki teha, selle asemel Woltid endale küpsetatud sushit, ootamise ajal sorteerid riidekappi, tõstad ette kõik pehmed-soojad sügiskampsikud ja ühe neist, ikka selle kõige pehmema, tõmbad endale kohe selga – mmmmõnus. 

Väljas on pime ja vihmane, ehk isegi veidi kõle, kuller toob sulle ukse taha kauaoodatud sushi, paned hea sarja käima, võtad ühe roosilimonaadi kõrvale ja lihtsalt naudid, iga mõne hetke tagant nuuskivat kassi õrnalt eemale hoides – mmmmõnus. 


Lihtsalt nii mõnus on. Kui hinges on soe, siis pole tähtis, kas väljas on 25, 5 või -25 kraadi. Sinul on ikka mõnus ja hea. Tuled pimedal ja jahedal sügisõhtul koju, keerad ukse lukust lahti ja sind ootab soe ja valgusküllane kodu ja mees, kellel on imearmas, soe ja pehme kassititt süles. Lihtsalt nii mõnus.


Kogu aeg on selline pehme ja soe tunne. Turvaline. Hoitud. Hubane. Lihtsalt mega hea. 


Õrnalt liigagi mõnus on ehk, sest niimõnedki kohustused tahavad muudkui edasi lükkuda ja veidi ununedagi, sest mõnulemise kõrvalt ei kipu aega üle jääma. 

Aga las need kohustused olla. Homme tegelen. Täna — mõnulen. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s