Kassidest, taimedest, liiklusest, söömisest, muusikast, riietest……..

Mul on sada asja, millest ma tahaks paari lausega kirjutada, aga mis päris omaette postitust ei vääri, nii et ma lihtsalt surun nad kõik siia rõõmsalt kokku, eksju. 😀 

1. Me võtame kohe kassi, eks. Tähendab .. justkui oleme juba võtnud mõnes mõttes? Tasusime paar nädalat tagasi broneerimistasu ja allkirjastasime ostu-müügilepingu. Ma pole siiani uhkete tõuloomadega väga kokku puutunud, maal on meil üks kass selline, kes lihtsalt visati meile hoovi, koer on ka kuskilt kasvuhoonest surmast päästetud kutsikana ja kõik muud elukad on kah alati krantsitõugu olnud, nii et see, et tuleb tegeleda ametlike lepingutega jms, et kass võtta, on minu jaoks üpris harjumatu :D. Kassu on sündinud 1. mail ja on loovutamiseks valmis 13 nädala vanuses, nii et järgi saame me talle minna kas augusti lõpus või septembri alguses. Oeh, ma liiiihtsalt ei jaksa enam ära oodataaaa! Kogu aeg räägin sellest, kuidas ma varsti meie kiisukest musitama ja kallistama hakkan, haha. Viimati olin ma nii elevil millegi üle siis, kui me ootasime korteri valmimist, et sisse kolida saaks 😀 
Kassile peame me ise järgi minema ja see sõit on 450 km pikk … Siit dilemma – kas minna enda autoga, millel pole püsikiirusehoidjat (päriselt, ma ei tea, kuidas me nii auto ostsime omal ajal, aga ok), aga on töötav konditsioneer vs laenata autot, millel on püsikiirusehoidja, aga samas puudub konditsioneer? Hmm, keeruline….
Vaadake, miske  beebi ta praegu on, nii arrrrmaaass:
Ta ametlik passinimi on Helga, aga see T-le ei meeldi, nii et kodus saab temast Luna. Appi, minust saab varsti cat mama ja ma olen niii eleviiiil, iiiikkkk!!!!!
2. Seoses sellega, et me võtame endale pehme ja karvase lemmiku, tekkis meil küsimus – kas meie toataimed on kassile ohutud? EEEEEEEEEEEEeeeee, ei, ei ole – kõik meie taimed sisaldavad kaltsiumoksalaati ja meil pole ühtegi kõrget kohta, kuhu nt sulgvõhke panna … Kurpppp. Väidetavalt nad kassi ära ei tohiks tappa, aga võib tekitada kontrollimatut oksendamist jms ja viib päris kindlasti kassikese jaoks ebameeldivate tagajärgede ja veterinaari-visiidini, nii et kui keegi peaks Tartus tahtma kaht lopsakat sulgvõhki, tõlvlehikut, havisaba ja / või kirjulehelist ebakrootonit, siis lemme know, oskan aidata…
Ja samas, kui oskate soovitada mittemürgiseid taimi, mis on pigem suuremapoolsed ja vajavad vähe hoolt(!), siis jään soovitusi ootama 🙂
3. Ma ütlen ausalt, ma ületan väga harva kiirust, nagu ausalt. Ja mul on tunne, et see on täiesti ebanormaalne ja ma olen mingi hale ahv ja ränk tussu, kes peab piirangutest kinni. Eile me sõitsime maale, see on 45 min ots ja minust sõitis mööda üle 10 auto. Nagu what! Ja ei ole siin mingit \”oiii, spidomeeter näitab kiirust valesti ja su 90 on tegelt 85 või 80 või… 5…\”, mu spidomeeter on täpne, 90 ongi 90. Ja kui 90 on piirkiirus, siis ma sõidangi sellega, mul pole surnukuuri kiiret, kui aus olla. See on lihtsalt niiii tüütu, kui ei saa normaalselt sõita, sest pidevalt on kellelgi ümbrusest olenemata mööda vaja sõita. 
4. Mul käisid õed külas ja nad olid kogu aeg nagu \”issand, teil on nii palju toitu\” ja \”miks te nii hilja sööte\” ja nagu üldse, täielik toidupolitsei. Kuidas saab teismelisest tüdrukust toidument? Eks ikka ema õpetab, eksole. Ma olen suht kindel, et pooled mu toitumisjamad oleks olemata kui mu ema oleks normaalne inimene, aga ooooh eiii, seda on küll palju palutud, eksole. Kogu mu elu on ta üritanud dieeti pidada ja kaalu langetada ja vormi saada. Nende krooniliste dieeditajate puhul paistab olevat kaks võimalust – ühed, kes on väga saledad, võib-olla isegi ebatervislikud ja teised, kes on ülekaalus ning keda see pidev dieeditamine muudkui paisutab, sest nad on oma organismi nii tuksi keeranud .. Ega ma isegi väike pole just, eksju. No mu ema on see teine variant. Ta on kogu mu elu rääkinud, kuidas ta on ikka niii paks ja peab kaalust alla võtma ja niimoodi tekitanud seose, et paks=halb. Kui seal majas peale kella seitset nt süüa otsida, siis saab kindlasti paraja sõimurahe, sest niiii hilja ju ei tooohiii süüüüüüüüüa! Sest noh, kui tema ei tohi, siis ei tohi ju mitte keegi teine ka, eksole. See on nii nõme lihtsalt. Sellest olen ma ammu rääkinud, et iga kord, kui mul teismelisena mõni ekstreemne dieet käsil oli, kiitis ta mind täiega ja elas hullult kaasa. Nagu kui su 17-aastane tütar elab üle kuu aja ainult lillkapsapüreesupist, siis see ilmselt ei ole väga ok ega asi, mida hullult kiita. No ja sageli oli tema see, kes ütles, et ma olen paksuks läinud ja näen kole välja ja peaks dieeti pidama üleüldse…. 
Ja veel toidust/ söömisest. Kas teie olete hapuoblikasuppi söönud? Meil maal söödi seda väga tihti, aga ma tegin seda täna ja T jaoks oli see esimene kord seda mekkida. Kiitis heaks. 🙂 Välja näeb see küll nagu miski, mis kanalisatsioonitorustikus voolata võiks. 
5. Kas teil on ka nii, et kui te leiate mingi hea laulu, siis te kuulate selle enda jaoks pmst surnuks? Nagu reaalselt, ma kuulan pidevalt mingi kuu aega järjest üht ja sama laulu, kuni see kopa nii ette viskab, et ma seda elus kuulda enam ei taha. Praegu kuulan ma seda. Varsti ma ilmselt vihkan seda laulu, oh rõõm.
6. Ma sain lõpuks enda viimase Killstari tellimuse järgi. Veits tüütu on see, et isegi, kui tellida peaaegu 250€ eest asju nagu nt seekord, tuleb nende tasuta postiga see UKst reaalselt kaks nädalat. Hirmus, noh. 
Esiteks, see kampsun. Muidu ilus ja pehme, aga hoooopis teine asi, kui veebilehel. Ma kannan muidu nende asjades üldiselt L suurust, selle võtsin XLi, aga see on ikka väga liibuv, lühike ja eest ja tagant praktiliselt sama pikk. Ainus, mis seda seletaks, oleks see, et modell kannab endale mitu suurust suuremat kampsikut – see on suht tavaline Killstari puhul, muide. 
Teiseks, siuke kleit. Ma olen juba tükk aega seda tahtnud, aga mu suurust polnud. Ja nagu tsiisas, see on niiiii suur – nagu see on reaalselt raske, materjali on lihtsalt nii palju. 

Need üüberlahedad sukkpüksid tellisin ka, minu meelest jube äge kombinatsioon. 
Vaieldamatult mu lemmikese sellest saadetisest ja ilmselt üleüldse mu uus lemmikasi kõikidest oma riietest – see mõnus seotav, kapuutsi ja narmastega soe kardigan. Üüüülimõnsa lihtsalt!!

Kassiinimese särk – see on nii pikk, et võiks vabalt kleidina kanda:D
Siis sellised udupeened teksad, mis näevad ilgelt lahedad välja. Aint, et istudes v kummardades rulluvad need alla, sest ülaosa pole väga ümber ja lukk vajub ka ülevalt kummardades vms lahti, sest nööpi pole:D 
Ja siis veel kaks tsärki – üks pikkade, teine lühikeste käistega. 

3 thoughts on “Kassidest, taimedest, liiklusest, söömisest, muusikast, riietest……..”

  1. Ära kohe toataimi ära anna, paljusid kasse ei huvitagi need. : ) Mul on endal kolm kassi ja umbes 50 eri toataime. Ainult üks kassidest vahel näitab oma pahameelt ja lööb draakonipuu lehtedesse hambad sisse. Ning üldiselt peaksid paksulehelised taimed (sulgvõhk, havisaba) olema kassile vähemmeeldivad. Aga mine tea kassi.

    Like

  2. Kassid on tõepoolest päris intelligentsed loomad ja endale kahjulikke asju väga sööma ei kipu laias laastus. Suurem mure võib taimede ümber ajamise ja välja kaevamistega olla. Kaktused on alati hea asendus 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s