Kodustes tingimustes merineitsiks? Lebo ots. Enam-vähem. Vist.

Ma olen tahtnud oma juustega teha midagi ebakonventsionaalset alates eee… sellest ajast, kui ma sündisin, ma pakun. 😀 Aga noh, ma olen olnud veits pussy selliste asjade osas – ERITI oma juuste osas, sest mu ema ja vanaema korrutavad kogu aeg, et ooomg sul on nii ilusad juuksed ja loomulik värv ja blabla, ühesõnaga, kui sa peale surma põrgusse ei taha minna, siis ära oma juustega jumala eest midagi tee. Kui te pole veel aru saanud, siis mu sünnipere võib olla veidi ee.. kontrolliv ja overbearing. Ma tahaks maale minna, et oma õdedega aega veeta ja õele veidi hiljaks jäänud lõpukink viia, aga ma lihtsalt ei julge, sest ma tean, et mu vanaema ja vanaisa lihtsalt sõimaks mu haledalt täis ja see lõppeks pisaratega. Vahet pole, kas ma läheks nende juurde ja nad sõimaks mind selle eest, milline ma välja näen või selle eest, et nad kuulevad, et ma käisin teistel külas,  aga neil mitte – minu jaoks lõppeks see nvn mitmepäevase paanikahoo, sita tuju ja õnnetu olemisega. Pered on nii… toredad. Not

Igatahes, millalgi kevadel tekkis oli mul väga jube trihhotillomaania-faas. Ma olin tükk aega olnud remissioonis ja juukseid mitte kiskunud, aga ärevus jms tõid selle häire uuesti esile ja see viis selleni, et mulle tekkis ühele poole pead üsna suur kiilas laik. Mul pilti sellest ei ole, sest see on mu jaoks alati alandav ja piinlik, kui mul uuesti trihotillomaania välja lööb suures mahus, aga noh.. päris kole oli. See alandav ja \”mu häire on tugevam kui ma ise ja omab mu üle võimu\” tunne viis aga selleni, et ma otsustasin kontrolli enda kätte tagasi võtta ja ajasin peaaegu pool oma juustest maha. Selliseks: 

Ja peale seda olen ma olnud nagu .. täiesti yolo selle juuksevärgi osas. Need on ju .. lihtsalt faking juuksed. Nagu keda kotib? Kui keerangi blondeerijaga perse, siis ajan kogu pea kiilaks ja asi ants. Nii või naa ma seda kunagi ilmselt teen, sest ma arvan, et ma tahan juuksed kunagi ikkagi ühepikkuseks tagasi kasvatada ja sel juhul teeks ma seda kindlasti nii, et ajaks kõik esialgu ühepikkuseks ja hakkaks kasvatama, mitte ei kannaks üht poolt kuidagi väärakalt ja loodaks, et see näeb norm välja.. sest noh, ee, ei näeks, eksju. 
Enihuu, esimene asi, mis ma oma juustega tegin, oli kerge blondeerimine + sinine toonika. See oli nagu otsast lõpuni täiesti jube ettevõtmine.
Esiteks.. blondeerija. Noh, mul polnud prille ees, nii et tuubi nr 2 asemel segasin ma blondeerimissegusse tuubi nr 3…. ehk siis oksüdeerija/ aktivaatori asemel panin ma sinna suva palsamit vms ja imestasin, et krt, miks see ei tööta 😀 mingi poole tunni möödudes, kui mul prillid ees olid, sain aru, mis ma teinud olin.. õngitsesin selle aktivaatorituubi prügikastist siis rõõmsalt välja ja määrisin kuidagimoodi juustele, tundus too hetk jube hea mõte, lol. 😀
Ühesõnaga, ega mu juuksed väga palju heledamaks just ei saanud, väga natuke 😀
Igatahes, peale sinist Tonikat olid juuksed väga ee.. ebaühtlaselt sini-mustad.. 
Ühtlasi me ajasime T-ga üksteisel juuksed tavalise 3mm asemel täiesti nulli ja nägime välja nagu kaks retsidivisti ja ei käinud kumbki nädal aega väljas, sest veits piinlik oli 😀 Aga nagu kui paljud paarid saavad öelda, et nad ajasid üksteise juuksed nii lühikeseks, et ei saanud väljas käia? Sellised kogemused ühendavad täääieegaa

Ma kirjutasin sellest juba eelmises postituses, aga see oli üks baaaad trip, põhimõtteliselt on Tonika saatana kätetöö, mida ei saa maha ei näost, juustest, kraanikausist, dušinurgast ega kuskilt mujalt, ilma, et sa rämedalt nühiks ja vaeva näeks. Siis see veel haiseb ja määrib ja.. no ühesõnaga, räme käkk. Enam mitte kunagi! .. A samas, ma seda juba öelnud kunagi mitu aastat tagasi, aga ega oma vigadest õppimine ei ole mingi mõeldav variant vms. 
Niisiis, next step – uus blondeerimine, et mu juuksed vähemalt ei haiseks ja igale poole siniseid lärakaid ei jätaks. Sel korral segasin segusse õige asja ja sain juuksed ikka päris-päris palju heledamaks.. 😀
Ja mingi nurga alt olid nad sellised… imeline 😀 
Sellisena käisin ma ringi nädal aega ja see oli väga jube, aga see oli parem kui Tonikaga värvitud juuksed – vb visuaalselt mitte, aga vähemalt ei olnud ma kogu aeg närvis selle peale, et ma haisen 😀 
Jaaaa täna tuli lõpuks kuller, keda ma olin oodanud nigu jõuluvana, ja tõi mulle kaks potsikut juuksevärvi. Lõõõõpuuukss! Ma muide pidin selle eelmise blondeerimisjärgse asjaga omajagu inimeste seas käima ja, khm, tõesti, päris piinlik oli. Tundsin ennast nagu mingi rämemaakas Marju kuskilt Kapa-Kohilast, kellel kõige odavama 2eurise juuksevärviga veits nihu läks ja nüüd ta ootab järgmist sotsiaaltoetust, et see üle värvida, sest kogu ülejäänud raha on läinud vanade võlgade katteks, lauaviinale ja lastevorstile… Sry kõikide Marjude ees. 
Igatahes, niipea, kui ma värvi kätte sain, võtsin ma peegli, oma sada muud kodinat, blondeerija ja juuksevärvi ja seadsin endale lauale püsti väikese workstationi, kus mökerdama hakata. 
Lunar Tides juuksevärv toonis \”Cerulean Sea\” ja Garnier Olia blondeerija – neid kasutasingi. 
Juuksed peale blondeerimist ja mina heledate juustega – imelik, aga oleks arvanud, et on hullem veel. 
Juuksed blondeeritud-pestud-kuivatatud, oli aeg määrida pähe juuksevärv, veidi oodata (35 min), nühkida see maha otsa eest, kätelt (kes see ikka kindaid kasutab, I AIN\’T NO PUSSY), rindadelt, õlgadelt, kaelalt, jalgadelt, seljalt……… ja juuksed pesta-kuivatada. 
Juba märgi juukseid vaadates olin ma nagu HOOOOOOOOLY SHIIIIIIIIIIIIIIIIIIT, are you kidding meee, ma olin kindel, et ma lõpetan nagu imelik vene prost ja see tulemus on ebaühtlane, kole ja üleüldse lamp, aga NEIN! nein! ma olin friiiigin imeline merineitsi!!
Ja veitsakese meigiga ka…
classy hullupilk aka päike paistis silma 

Veitsa värvist ka – see on üübermõnsa! Ma tegin enne värvi valimist vägaaaa põhjaliku uurimistöö, ma mõtlen nagu.. tundideviisi researchi ikka ja Lunar Tides\’i tooteid soovitati väga (oleks siis ülikooliasjades sama korralik, aga ok, 4.75 keskmine hinne on ka suht norm). 
Lõhnab see värv nagu mingi väga kallis parfüüm ja üldse mitte juuksevärv. Mõne inimese jaoks on see aroom vb veidi intensiivne, aga minu mitte, ma olen see vend, et kui ma kuskile lähen, siis kallan endale peale pool pudelit lõhna ja mitte mingit suva odavat EDT-d, vaid ikka EDP-d ja oooohtralt! Et noh, kui te kuskile satute ja seal on üleval ilge pilv YSLi \”Mon Paris\” i või Narciso Rodriguezi \”For Her\”i, siis ma olen seal ilmselt olnud 😀 
Tekstuur on mõnsa, pealekandmine lihtne; pindadelt ja kehalt tuli maha üsna kergesti. Püsivuse ja määrimise jms osas ma veel midagi ei oska öelda, aga teiste tagasiside oli positiivne igatahes. 
Kuidas see mu juustele on mõjunud? 2.5 blondeerimist hiljem on nad ikka veel suht samas seisus nagu enne. Veidi on struktuur teine, juustesse jäävad lokid paremini jms, aga nad ei ole kuskilt otsast kuivad või katkised. Peale blondeerimist ja enne juuste värvimist Lunar Tides\’iga olid vähe kuivavõitu, aga see värv on nagu täiiiegaaa hooldav ja niisutav, juuksed on ülimõnnad lihtsalt. Oleks ma teadnud, et kodune blondeerimine ei ole ilmtingimata juuste surm, oleks ma seda ammu teinud. Kunagi teismeeas katsetasin ma ka mõnda aega värvidega (blondeeritud triipudel katsetasin eri värve), aga tervet pead ei julgenud ma teha, sest \”sU jUUxeD nagU tÄieGa  KUkuVaD väLJa\”, blabla, eksole. 
Ühtlasi, mul on nüüd ninaneet, silma all implantaat (lol…  dermal) ja mu half sleeve on valmis, whoop-whoop. 

2 thoughts on “Kodustes tingimustes merineitsiks? Lebo ots. Enam-vähem. Vist.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s